2. KATKEND

Kui tavaliselt liiguvad öölokaalides klubi palgatud kaunid neiud, kes müüvad ringi jalutades kundedele shot’e, siis täna on pitsid pesuehtsatele klounidele usaldatud.

„Üks siia ka!“ hõikab Jonathan bravuurselt ja joob siirupise dringi hetkega põhjani.

Tundnud, et pärast esimest pitsi veri soontes piisavalt vemmeldama ei hakka, palub noormees naerataval klounil veel teisegi samasuguse maitseviina klõmakaga täita. Seejärel värvilises rüüs naljamehele tänulikult õlale patsutanud, viskab ta klounile kahe shot’i eest viiskümmend eurot ja liigub, näpud püsti, lava ette, kus algab kohe kikilipsu ja sätendava vestiga žonglööri etteaste.

„Võimas!“ kisendab noor kunstnikuhing kurikaid loopivale mehele inglise keeles ja ühineb tema iga sooritust saatva marulise aplausiga. Kui täpne kurikaviskaja on lõpetanud, viipab odava meelelahutusega Instagrami paralleelelu unustada püüdev Jonathan taas joogiklounile, kes nüüd veel laiema naeratuse saatel heldele noormehele uuesti viiekümne euro eest kaks kanget jooki valab. Joomise kiiruse järgi tundub, et uus turgutus on seda igati väärt.

Vaevalt jõuab noormees metsamarja maitselised pitsid lõpetada, kui külastajate peade kohale langeb keti otsa kinnitatud rõngas, kuhu hüppab võrksukki ja leopardimustrilisi bikiine kandev iluvõimleja. Esmalt rõngaga lihtsalt kaasa pööreldes võtab hästi painduv neiu peagi juba selliseid poose, et plaksutamise asemel vaatab enamik pidulisi teda ilmega, mis tahaks küsida: „Kuidas on see võimalik?“

Ka joobes kunstnikuhing ei suuda emotsioone tagasi hoida ja ühineb üles köetud rahvamassiga. Temperamentsete pidulistega kaasa juubeldades tunneb Jonathan ühtäkki, kuidas keegi selja tagant väga lähedale liibub ja juba hetk hiljem talle pikliku plastmaski ette surub. Ümber pöörates märkab noormees enda vastas Ameerika politseiembleemiga varustatud liibuvat tumesinist vormiriietust kandvat rinnakat naist, kelle nägu katab valge Anonymous’e mask.

„Kuidas pidu meeldib?“ sosistavad kärtspunased huuled Jonathanile inglisekeeles kõrva.

„Väga!“ teatab kõrgendatud meeleolus noormees naeratades ja tunneb samal ajal, kuidas võõra soe käsi sensuaalselt tema kõhtu paitab ning sealt allapoole liigub.

„Mina eelistaksin sinuga hetkel olulisemalt privaatsemat äraolemist,“ puudutab tundmatu naise huultega ühte värvi küüs seejärel kelmikalt naeratava maski suud.

„Mina samuti,“ läheb joobes noormees mänguga kaasa ja haarab tundmatul naisel ümbert kinni, et temaga tantsida. Saanud vaevalt mõned korrad ühes rütmis muusikale kaasa õõtsuda, sikutab politseinikuks riietatud rinnakas naine noormehe kaasa.

„Palun kaks shot’i veel,“ hõikab karmi ametniku haardes olev noormees baarileti kõrval märgatud klounile, kes palvet kuuldes aru saab, et maskis pitsist joomine heldele kundele hetkel üle jõu käib, ning pistab talle peene valamisotsiku talle otse suhu.

„Super!“ kisendab viimase peale juba tõsisesse eufooriasse sattunud noor elukunstnik ja hindab klouni loovat lähenemist nüüd koguni saja euro vääriliseks.

„Oot, kuhu me lähemegi?“ puterdab purjus noormees veel inglise keeles, panemata sealjuures tähelegi, et lõbus karnevalimelu asendus hetk tagasi pimeduse ja värske õhuga.

Facebook517