4. KATKEND

„Palun, neela see konks alla,“ pomises julguse kokku võtnud voodihaige mees hetk enne Manchesteri tehasetöölisele kirjutamist. Umbes kümme minutit pärast sinise Send nupu vajutamist saabubki talle vastus.

„Kes ei tahaks? Räägi lähemalt.“

Esialgu võimalikult delikaatne olla plaaninud kibestunud mehel ei tule see kohe kuidagi välja.

„Sinu uus sõber on hale tühikargaja, kes minult suure summa raha välja pettis ja nüüd mööda maailma ringi reisides seda laristab.“

Hetkeks segadusse sattunud Matthew’l tõmbub kulm kortsu.

„Kes sa selline talle üldse oled?“ tipib ta vastu.

„Tünga saanud äripartner,“ saabub haiglapalatist kiire selgitus. „Ta on minult üle saja tuhande euro välja petnud ja sellele peab nüüd lõpp tulema.“

„Kuidas see võimalik on?“ ei suuda lihtne tehasetööline sedavõrd suurest summast kuuldes uskuda.

„Ise olin loll, aga see selleks,“ vastab halvatud mees. „Saan ma sind usaldada?“

„Jah, ikka,“ vastab Matthew kahtlevalt.

„Kas kohe päriselt?“ ei lepi voodihaige lihtsa jah-sõnaga.

„Võid mind igati usaldada,“ kinnitab turske tüüp sisimas endiselt kaheldes.

„Enne kui ma sulle konkreetse pakkumise teen, liigu mõnda vaiksemasse kohta, kus sind keegi ei jälgiks,“ nõuab vestluse alustaja. „Mine ja lukusta ennast WC-kabiini,“ muutuvad juhised järjest konkreetsemaks.

Endiselt segaduses Matthew vaatab kahtlustavalt ringi, kuid enesekindluse kaotanud noormehe teravnenud pilk ei püüa peale tantsivate ja lõbutsevate inimeste lähedusest midagi kahtlast kinni. Isegi pärast teist saja kaheksakümne kraadist jälgimise tiiru võib kerges joobes noormees kinnitada, et kõikjal ümberringi lõbutsevatel noortel pole temast sooja ega külma.

Veendunud, et kolm kaaslast vanemat sõbra hetkel ei märka, irdub Matthew tantsupõrandalt laeva sisealale ja peidab end seal paiknevasse meeste tualetti. Oodates kannatlikult ära, millal üks Balkani noormees oma esimese kokteili pissuaari laseb, lukustabki WC ainsaks külastajaks jäänud noormees ennast kitsasse kabiini.

„Olen meeste tualeti üksikboksis,“ kirjutab Matthew, kelle huvi suurt raha lubava diili vastu muudkui kasvab.

„Rõõm kuulda,“ saabub tema päevi näinud mobiilile kohe ka vastus. „Sinu uue tühikargajast sõbra kasutuses on krediitkaart rohkem kui saja tuhande euroga. Jooda teda veel ja sunni seda rohkem kasutama,“ paljastab voodihaige mees noorele tehasetöölisele Jonathani varandusliku seisu.

„Oled selles ikka päris kindel?“ pärib Matthew vastu, kes ei suuda uskuda, et ühe koolipoisi pangaarvel saab nii suur rahasumma olla.

„Loomulikult, sest ma ise kandsin selle sinna,“ täpsustab halvatud mees.

„Kas see ongi diil, mida mulle pakkuda soovisid?“

„Alusta sellest. Kui ta rahast lage on, siis juba plaani teisest osast,“ ei soovi profiilipildita kasutaja kõike kaarte kohe avada.

„Aga mis kasu mina sellest saan, kui see noor naga kogu oma raha lihtsalt ära laristab?“

„Värban sind seda tegema ja maksan sulle selle eest palka,“ muutub Instagrami ainsagi pildita kasutaja järjest konkreetsemaks.

„Kas see tüüp teeb minuga praegu mingit nalja?“ mõtleb nüüd eriti kahtlevaks muutunud britt.

„Oot, kui palju?“ saadab ta hetke pärast vastuse.

„Diili esimese poole sisuga oled nüüd kursis. Ütle ise enda hind,“ muutub tundmatu mees teisel pool eriti vastutulelikuks.

Facebook517